Piątek, 06.03.2020 r. godz. 19:00

Sklep z Ptasimi Piórami zagrał po raz pierwszy 8 marca 1978 roku w Szczecinie i do tej pory jest wizytówką kulturalną swojego miasta. Jego współtwórcą i liderem jest kompozytor, piosenkarz, pedagog – Ryszard Leoszewski. Z okazji Jubileuszu 40-lecia zespół wykonał swoje najważniejsze utwory z orkiestrą symfoniczną Filharmonii w Szczecinie i nagrał album CD pt. „Taką cię widzę” z piosenkami do wierszy wybitnego poety Leszka Aleksandra Moczulskiego. Dwie z nich znalazły się na Liście Przebojów Trójki.

W tym roku, 42 lata po swoim pierwszym koncercie, Sklep zagra na scenie CKE Stara Rzeźnia. Oprócz piosenek dobrze znanych szczecińskiej publiczności, zaprezentuje premierowe utwory, które przygotowuje na kolejną płytę.

Koncert jest częścią projektu „Scena Detaliczna 2020″, dofinansowanego przez Miasto Szczecin.

Skład zespołu:

Ryszard Leoszewski – gitara, śpiew

Mariusz Smoliński – fortepian, piano

Krzysztof Ciesielski – kontrabas

Lech Grochala – perkusja

„Więź sentymentalna ze Sklepem łączy mnie od krakowskiego Studenckiego Festiwalu Piosenki w 1981 roku. Cieszę się, że przez te lata przetrwały nie tylko wspomnienia, ale również witalność i radość zespołu w spotkaniach z publicznością. Sklep z Ptasimi Piórami jest zespołem uśmiechniętym, nawet, gdy jest głęboko refleksyjny.” (Janusz Deblessem – redaktor Radiowej Trójki)

„To najprzyjemniejsze brzmienia moich studenckich lat. To sklep, do którego dziś jestem gotów stać w kolejce. „…Jeśli istnieje ktoś, kto zsyła sny…, niech mnie przeniesie w tamten czas.” (Henryk Sawka – satyryk)

„Wizytówką zespołu jest charakterystyczny głos Ryszarda Leoszewskiego. On też od wielu lat w jedyny i niepowtarzalny sposób przekłada niełatwe treści poetyckie na język piosenki. Niewyrażalna przestrzeń „podróży dookoła siebie” czy też „wiedzy o tym, jak nie jest” i „niewiedzy o tym, jak jest” sprawia, że coraz to nowe pokolenia odwiedzają … sklep z ptasimi piórami.” (dr Mikołaj Rykowski – muzykolog, muzyk związany z Akademią Muzyczną w Poznaniu).

Bilety: 50 zł

Bilety dostępne w Księgarni Kubryk (Szczecin, ul. Wendy 14) oraz na bilety.fm