W 2012 r. firma CSL Internationale Spedition, wraz z jej szefową Laurą Hołowacz, zakupiła zabytkowy budynek Starej Rzeźni na szczecińskiej Łasztowni, gruntownie go odrestaurowano i właśnie tam mieści się teraz siedziba firmy. Wraz z decyzją o zakupie tego pięknego budynku zapadła także decyzja o powołaniu specjalnego oddziału firmy – Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia. I oto jesteśmy!

Istniejemy od grudnia 2014 r. Naszą idee fixe jest przede wszystkim promocja i rozpowszechnianie inicjatyw i przedsięwzięć związanych z kulturą, sztuką i twórczością artystyczną oraz edukacją. Chcemy również upowszechniać portowe i morskie tradycje Szczecina. Zapraszamy wszystkich chętnych twórców, animatorów kultury, studentów, działaczy i tych wszystkich, którzy chcą z nami współtworzyć to miejsce.

Do dyspozycji mamy ok. 540m2 wewnątrz budynku i o wiele, wiele więcej na zewnątrz! Możemy zagospodarować je na wspaniałe inicjatywy kulturalno-społeczne. Działamy na wielu płaszczyznach – organizujemy pokazy filmowe, warsztaty dla dzieci i dorosłych, zajęcia edukacyjne dla młodzieży, koncerty, wystawy, wykłady, szkolenia, konferencje, spotkania autorskie, czy spektakle teatralne, itd.

W Kubryku Literackim, który znajduje się w dolnej części budynku Starej Rzeźni promujemy szczecińskie marki – wydawnictwa, publikacje oraz pamiątki tworzone przez lokalnych artystów. Proponujemy również wynajem naszych pomieszczeń na różnego rodzaju konferencje, szkolenia, czy imprezy okolicznościowe.

 

PARTNERZY: