Dolce VitaM jest projektem zrodzonym z prawdziwego zamiłowania do Włoch – Jarek Wist, dyplomowany italianista oraz zawodowy wokalista, postanowił połączyć swoje największe pasje, których efektem stał się fascynujący koncert ze śmiałymi interpretacjami przebojów z końca lat 50. i początku 60.

Odwołując się do twórczości sławnych piosenkarzy — Domenico Modugno, Luigi Tenco, czy Dona Backy, artysta przenosi słuchacza do czasów Dolce Vita ukazując, jak barwna i głęboka jednocześnie może być muzyka włoska. Takie utwory jak Volare, Tu vuò fà l’americano czy Ciao, ciao bambina wykonuje w całkowicie innowacyjnych aranżacjach, jednocześnie prezentując swój wybitny wokal. W znanych dobrze brzmieniach przemyca powiew świeżości połączony ze sporą dawką oryginalnych, zaskakujących rozwiązań muzycznych. Oprócz popularnych standardów usłyszymy także mniej znane, ale równie piękne piosenki z czasów Felliniego.

Jarek Wist to znany polski wokalista swingowy, utalentowany song-writer i kompozytor. Na swoim koncie posiada ponadczasowy album Swinging with Sinatra, będący zapisem jednego z wielu występów z Big Bandem Krzysztofa Herdzina, koncerty tego projektu cieszą się stale niesłabnącym powodzeniem, wydał także dwa albumy solowe Jest zapisane oraz Na swojej skórze. Swoją twórczość od lat prezentuje na scenach filharmonii, teatrów muzycznych, festiwalach oraz na klubowych koncertach w kraju i za granicą m.in.: w Rio de Janeiro, Montrealu, Toronto, Waszyngtonie, Rzymie czy Paryżu.

Niedziela, 23 lutego 2020 r.

Godz. 18:00

Bilety: 75 zł/85 zł

Dostępne w naszej Księgarni Kubryk (Szczecin, ul. Wendy 14) oraz na bilety.fm