Zaznacz stronę
Dolce VitaM jest projektem zrodzonym z prawdziwego zamiłowania do Włoch – Jarek Wist, wokalista od lat obecny na polskiej scenie i italianista z wykształcenia, postanowił połączyć swoje największe pasje, których efektem stał się fascynujący album ze śmiałymi interpretacjami przebojów z końca lat 50. i początku 60.
Odwołując się do twórczości sławnych piosenkarzy — Domenico Modugno, Luigi Tenco, czy Dona Backy, artysta przenosi słuchacza do czasów Dolce Vita ukazując, jak barwna i głęboka jednocześnie może być muzyka włoska. Takie utwory jak Volare, Tu vuò fà l’americano czy Ciao, ciao bambina wykonuje w całkowicie innowacyjnych aranżacjach, jednocześnie prezentując swój wybitny wokal. W znanych dobrze brzmieniach przemyca powiew świeżości połączony ze sporą dawką oryginalnych, zaskakujących rozwiązań muzycznych. Oprócz popularnych standardów usłyszymy także mniej znane, ale równie piękne piosenki z czasów Felliniego.
Jarek Wist to znany polski wokalista swingowy, utalentowany song-writer i kompozytor. Na swoim koncie posiada ponadczasowy album „Swinging with Sinatra”, będący zapisem jednego z wielu występów z Big Bandem Krzysztofa Herdzina, koncerty tego projektu cieszą się stale niesłabnącym powodzeniem, wydał także dwa albumy solowe „Jest zapisane” oraz „Na swojej skórze”. Swoją twórczość od lat prezentuje na scenach filharmonii, teatrów muzycznych, festiwalach oraz na klubowych koncertach w kraju i za granicą m.in.: w Rio de Janeiro, Montrealu, Toronto, Waszyngtonie, Rzymie czy Paryżu.