Zaznacz stronę

Wydarzenie z cyklu: „Kubryk Literacki” ze Starej Rzeźni zaprasza na spotkanie autorskie transmitowane na żywo. Połączymy się za pośrednictwem internetu, żeby poznać bliżej Panią Katarzynę Michalską i jej publikację pod tytułem „Poziomki i winogrona”.

Katarzyna Michalska poetka, autorka trzech tomików, absolwentka filologii polskiej Uniwersytetu Szczecińskiego. Pierwsza książka „Zdążyć na południe przed burzą” ukazała się jeszcze za czasów licealnych. Swoje wiersze i teksty prezentowała w lokalnej prasie i czasopismach poetyckich. Inspiracje poetyckie i rady otrzymywała m.in. od Leona Zdanowicza twórcy kwartalnika „Łabuź”. Nieukończona praca doktorska na temat „Teatralności pogrzebów sarmackich” była czynnikiem mobilizującym do opublikowania w tej formie ostatniego tomiku – „Poziomki i winogrona”.
„Liryka Michalskiej orbituje w okolice eleganckiej dojrzałości, szczególnie w Trenach. Porównanie z Pawlikowską-Jasnorzewską czy Poświatowską narzucają się często, ale nie w kontekście nomen omen pogrobowczym, ale kobiecej wrażliwości w gustownym wydaniu”, napisała o tomiku Berenika Lemańczyk.
Swoje wiersze prezentowała m.in. na wieczorze autorskim w Bibliotece Narodowej w Moskwie.

Na co dzień właścicielka kilku przedsiębiorstw, współzałożycielka i fundatorka FUNDACJI PEŁNEJ CIEPŁA.