Akcja charytatywna MaMa Africa została zainicjowana przez grupę 10 kobiet, które  pojechały do Ghany aby tańczyć Afro Dance i ćwiczyć jogę. Każda z nich myślała, że będzie to wyprawa w głąb siebie a stała się podróżą w głąb dziecięcych serc. Akcja obejmuje szereg działań, których celem jest pozyskanie środków na wsparcie rozwoju dzieci w Ghanie: stypendia, posiłki i nauka zawodu. Podczas akcji będzie można obejrzeć  wystawę zdjęć z wyprawy do  Ghany,  prezentację projektu MaMa Africa podczas której przedstawione zostaną cele i najbliższe plany. Odbędzie się licytacja przekazanych przez darczyńców darów oraz pokaz tańca Afro, grupy Magdaleny Preditis przy afrykańskich bębnach.
Podczas wydarzenia odbędzie się:
– wernisaż fotografii z  wyprawy
– aukcja charytatywna ( licytacja : biżuterii, doskonałego wina, dzieł sztuki )
– prezentacja projektu Mama Africa
– mini sklepik z ozdobami prosto z Ghany
– wino i ciasteczka
– I LICZNE SKARBONKI 🙂

Zebrane pieniądze przekazane zostaną dzieciakom na:

1. utrzymanie dzieci w przedszkolu: Janusz Korczak DAY Care Center, prowadzonego przez Start from Ghana Fundation, założonego przez Moniką Kaczmarzyk ( obecnie Quarcoo ). Do przedszkola uczęszcza ok 80 dzieci ( pomiędzy 2 a 5 rokiem życia) z wioski Duadze. Koszt pobytu dziecka to 35 zł miesięcznie.

2. organizację ( raz w tygodniu ) pełnowartościowego obiadu dla 50 dzieci z rybackiej wioski Elmina

3. zakup 5 komputerów do szkoły w Duadze. Koszt komputera ok 600 zł. Do szkoły uczęszcza 400 uczniów a obecnie szkoła posiada tylko 5 komputerów.

4. wsparcie programu SISTERHOOD polegającego na nauce prawidłowych nawyków higienicznych,edukacji seksualnej, wspieraniu osobistego rozwoju dziewcząt w wieku 13-17 lat. Projekt przygotowany jest dla 40 dziewcząt.

PRZYJDŹ POZNAJ POMÓŻ

Dorota 694459592
Iza 604422244
Monika 509773002