Centrum Kultury Eurogregionu Stara Rzeźnia, Fundacja Moja Łasztownia, 1839 Association, Fundacja Kultury West & Art oraz Stowarzyszenie zapraszają na niezwykły recital Janusza Olejniczaka w Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia – 9 października 2019 r. o godzinie 19:00

Recital odbywa się dla uczczenia 170. rocznicy śmierci jednego z najwybitniejszych muzyków w historii świata – Fryderyka Chopina.

Portal www.culture.pl o Januszu Olejniczaku pisał następująco: „Muzyka Chopina wymaga szczególnie wrażliwych wykonawców. Może ją grać każdy pianista, ale tylko pod palcami prawdziwego artysty odkrywa całe swoje piękno. Trzeba je umieć odnaleźć w nutach, ale i między nutami, bo bogactwo tej muzyki w samych nutach się nie mieści. Janusz Olejniczak to artysta niezwykle wrażliwy, pianista czujący każdą nutę i to wszystko, co jest między nutami. Sławę dał mu 8. Konkurs Chopinowski w 1970 roku i dziś wciąż znany jest w kraju oraz za granicą przede wszystkim jako interpretator muzyki Chopina, choć ma również inny, rozległy repertuar. Muzyka Chopina pasjonuje go – jak sam mówi – przez swoją ulotność, nieuchwytność.”